STROJČEKY NA ZUBY

             

V dnešnej dobe vyrovnávanie zubov je všednou záležitosťou. Už sa nemusíte hanbiť nosiť strojček ako to bolo kedysi. Táto doba je už za nami.

Nosenie strojčekov možno pokladať za módny výstrelok posledných rokov. Je doslova hitom. Aj bežných ľudí zachvátil ošiaľ vyrovnávania zubov pomocou strojčekov. 
Aby ste docielili žiarivý a oslňujúci úsmev ako americká herečka, netreba otáľať s návštevou lekára.

Pri preventívnych prehliadkach sa vie zistiť, ako veľmi máte krivé zuby, či potrebuje strojček alebo nie. Niekedy sú tieto krivé zúbky nepatrné, ale vhodný vek pre úpravu chrupu je po narastení trvalého chrupu alebo aj skôr. Strojček na zuby môže používať aj starší človek, ale úprava zubov časovo potrvá dlhšie. Strojčeky sú snímateľné alebo fixné. Snímateľné strojčeky sa nosia počas spánku a cez deň sa dávajú dole. Fixné sú nasadené nastálo, aj na noc aj cez deň. Na takýto krok sa treba  rozhodnúť a dôkladne pripraviť. S vyrovnávaním zubov je dobre začať do osemnásteho roku života.

Pri nosení strojčeka navštevujte pravidelne lekára ortodonistu, či už raz do mesiaca alebo podľa toho ako určí sám lekár. Ortodonista doťahuje drôtiky alebo odstraňuje prípadné nezrovnalosti. Strojček sa musí nosiť dlhšie viac než dva roky. Po zložení strojčeka je potrebné nosiť ešte plastový strojček, ktorý zabráni zubom vrátiť sa do pôvodnej polohy. V opačnom prípade bude liečba menej úspešná. 

 

Hygiena počas nosenia strojčeka je ešte prísnejšia ako bez strojčeka. Za každým jedlom je treba dôkladne zuby vyčistiť aj medzizubné priestory Každý zub má päť plôšok a vyčistiť treba všetky ako aj prednú, zadnú stranu, obidve bočné strany a vrchnú plochu zubu. Ani snímateľné strojčeky netreba nechávať bez pravidelného čistenia zubnou pastou.

TOPlist