STAROSTLIVOSŤ O ZUBY

Starostlivosť o zuby a ústnu dutinu má byť návyk získaný už od detstva. Už v rannom veku je potrebné učiť dieťa ako sa treba starať o svoje zúbky. V prvom rade je to kefka na zuby a zubná pasta, čo však nestačí na prevenciu zubného kazu.

Zubnú kefku a zubnú pastu si vyberajte starostlivo, pretože nesprávne zvolená zubná kefka môže poškodiť zuby i ďasná. Zubná pasta napomáha na udržiavanie peknej a zdravej skloviny.  Zaobstarajte si aj medzizubnú kefku, ktorá vyčisti priestory, kde obyčajná zubná kefka nestačí. Na vyčistenie medzizubného priestoru je veľmi prospešná dentálna niť. Zubná pasta a ústna voda následne pomôže vyčistenie zubov, pretože zubné prípravky obsahujú fluoridy, výťažky z byliniek, minerály, čo pomáha hlavne pri citlivých zuboch.

Nedostačujúca ústna hygiena spôsobuje narušenie zubnej skloviny, zubný kaz. Baktérie, ktoré sa nachádzajú vo zvyškoch stravy, rozkladajú sacharidy na organické kyseliny a tým sa zo skloviny uvoľňuje vápnik, sklovina sa odvápňuje. Keď chcete mať zdravé a krásne zuby, musíte dbať o kvalitnú ústnu hygienu.

Správna starostlivosť o chrup a ďasná je najúčinnejšia forma prevencie. Ak máte informácie o príčinách kazovosti zubov, môžete tým zabrániť závažnejším ochoreniam, napríklad paradentóze.
Množstvo produktov, ktoré sú dostupné pre každého z vá
s, množstvo aplikácii, aby ste mali stále krásny a zdravý úsmev : bielenie zubov, medzizubné kefky, ústne vody, zubné pasty,...                       

TOPlist