BIELENIE ZUBOV 

Aby váš úsmev žiaril, bielenie  zubov je najúčinnejšie riešenie. Bielenie zubov je dnes oveľa prístupnejšie a jednoduchšie a je možné ho opakovať, pretože nepoškodzuje zuby.

Pred samotným bielením zubov je potrebné dôkladne vyčistiť zuby. Princíp bielenia zubov spočíva v nanesení bieliaceho gélu. Postupne sa na zuby aplikuje laser. Použitie lasera výrazne zväčšuje bieliaci účinok gélu. Po ukončení sa odstráni bieliaci gél.

Po zákroku sa neodporúča piť kávu, čaj a pochutiny, ktoré obsahujú farbivá. Po bielení sa môže vyskytnúť citlivosť zubov. K bieleniu zubov by ste mali pristupovať iba vtedy, keď máte zdravé zuby, nemáte zubné kazy alebo krvácajúce ďasná.

Pigmenty alebo zožltnutie zubov má za následok nadmerné pitie čaju, kávy, červeného vína, konzumovanie čučoriedok, cvikly, fajčenie, taktiež aj starnutie.

Dobrá rada na záver.

Keď sa rozhodnete pre bielenie zubov musíte obmedziť potraviny s farbiacim účinkom.

Na bielenie zubov je veľmi zaujímavým produktom gumený aplikátor alebo nosič, ktorý si vytvarujete podľa zubov a do neho si nanesiete bieliaci gél.  

Bielenie zubov  
- naplňte nosič gélom a natlačte ho na vopred vyčistené zuby.
- odstráňte prebytočný gél a vypláchnite vodou.
- nosič ponechajte v ústach denne jednu hodinu, opakujte niekoľko dní.
- po vybratí z úst dôkladne nosič umyte a odstráňte gél zo zubov

Bielenie zubov sa vykonáva pomocou prístroja, ktorý bieli zuby. Tieto prístroje vyžarujú určitý druh svetelného žiarenia, ktorý s kombináciou so špeciálnou chemickou látkou rozpúšťa usadeniny na vašich zuboch a týmto spôsobom dochádza k bieleniu zubov. 
Dnes sa už dajú bieliť zuby v ktorých už nemáte nervy /mŕtve zuby/. Takýto zub už nemá farbu ako ostatné zuby. Aj tento zub sa dá bieliť. Do zuba sa aplikuje bieliaci gél. Zub sa uzavrie a gél bieli zub zvnútra. Po dvoch dňoch sa gél vymení a postup bielenia sa opakuje. Bielenie sa robí dovtedy až dosiahnete svoju farbu zuba.

TOPlist